Azərbaycan müdafiə və xarici siyasətinin ən böyük uğuru : ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin bərpası
Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlil Mərkəzinin aparıcı eksperti Mətin Məmmədlinin “Eurasia Review” saytında “Azərbaycan müdafiə və xarici siyasətinin ən böyük uğuru : ərazi bütövlüyünün və suverenliyinin bərpası” başlıqlı məqaləsi yayımlanıb. Məqalədə qeyd edilir ki, ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi Azərbaycanın düşünülmüş xarici və müdafiə siyasətinin ən böyük uğurudur. Müəllif yazır ki, ərazi bütövlüyünün təmin edilməsində problemləri olan çox az dövlətlər belə bir uğura nail olub. Həmçinin, müəllif məqalədə Azərbaycanın xarici və müdafiə siyasətini faktlara, nəzəri yanaşmalara əsaslanaraq müqayisəli təhlil edir və konkret nəticələrlə təqdim edir.
Daha ətraflı:
https://www.eurasiareview.com/17012024-restoration-of-territorial-integrity-and-sovereignty-as-a-result-of-azerbaijans-successful-defense-and-foreign-policy-oped/