Koreya Republikasına iki günlük səfər çərçivəsində Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin (BMTM) nümayəndə heyəti bir sıra vacib görüşlər keçirib. Nümayəndə heyəti ilə Hankuk Xarici Tədqiqatlar Universitetinin Türkiyə-Azərbaycan Araşdırmalar Fakültəsinin akademik heyəti, universitetin prorektoru Kim Min Jeoung, eləcə də Xarici Əlaqələr və Milli Təhlükəsizlik İnstitutunun Prezidenti Lee Moon-hee, Avropa və Rusiya Araşdırmaları Fakültəsinin professoru xanım Lee Tae Rim arasında görüşlər baş tutub. Akademik dairələr arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Həmçinin, BMTM sədri Fərid Şəfiyev və Koreya Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Strateji Planlaşdırma Bürosunun Baş direktoru Park Jang-ho arasında görüş keçirilib. Görüş zamanı ikitərəfli münasibətlər müzakirə edilib, geosiyasi proseslər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Səfərin yekununda nümayəndə heyəti mərkəzi Seulda yerləşən Qlobal Yaşıl İnkişaf İnstitutunda (Global Green Growth Institute) olub, COP29-la bağlı müzakirələr aparılıb.

Делегация ЦАМО провела важные встречи в Республике Корея
Были проведены встречи с профессорско-преподавательским составом кафедры турецко-азербайджанских исследований Сеульского университета иностранных дел Ханкук и проректором университета Ким Мин Чжоном. Делегация ЦАМО также встретилась с представителями Института иностранных дел и национальной безопасности Ли Мюнхе, профессором кафедры европейских и российских исследований Ли Те Рим. Были обсуждены перспективы сотрудничества между институтами.
В то же время председатель ЦАМО Фарид Шафиев встретился с генеральным директором Бюро стратегического планирования Министерства иностранных дел Республики Корея Пак Чан Хо. Были обсуждены двусторонние отношения и состоялся обмен мнениями по вопросам регионального и глобального значения.
В последний день участники посетили расположенный в Сеуле Институт Глобального Зеленого Развития, где обсуждение COP29 заняло главное место в повестке дня.